Τα γκολ των Ιωαννίδη και Κουρμπέλη για το «επικό» 4-0 στο πρώτο ημίχρονο – Galaksias Portal News

Η Εθνική Ελλάδας έκανε “επικό” πρώτο ημίχρονο κόντρα στο Καζακστάν για τα μπαράζ του Euro 2024, και μετά τα γρήγορα γκολ των Μπακασέτα και Πέλκα, βρήκε δύο ακόμη από Ιωαννίδη και Κουρμπέλη για το 4-0 στο τέλος του 45λέπτου.

Μπακασέτας και Πέλκας έδωσαν “ισχυρό” προβάδισμα από το πρώτο τέταρτο του αγώνα στην Εθνική Ελλάδας, για να έρθει ο Ιωαννίδης στο 37′ να ολοκληρώσει με ιδανικό τρόπο μία αντεπίθεση της “γαλανόλευκης” και να κάνει το 3-0.

Τρία λεπτά αργότερα όμως, η Ελλάδα έφθασε και στο 4-0, αφού μετά από κόρνερ και σέντρα του Τσιμίκα από δεξιά, ο Κουρμπέλης πήρε την κεφαλιά από κοντά και πέτυχε το τέταρτο γκολ της ομάδας του Πογέτ.

Το γκολ του Ιωαννίδη για το Ελλάδα – Καζακστάν 3-0

Το γκολ του Κουρμπέλη για το Ελλάδα – Καζακστάν 4-0

Η Εθνική Ελλάδας βρίσκεται πλέον “αγκαλιά” με τη νίκη στο ματς.

To άρθρο Ελλάδα – Καζακστάν: Τα γκολ των Ιωαννίδη και Κουρμπέλη για το «επικό» 4-0 στο πρώτο ημίχρονο δημοσιεύτηκε στο NewsIT .