«Περίπατος» για τις Γυναίκες του ΝΟΧ, 21-12 τον Ηλυσιακό – Galaksias.com

Εύκολο απόγευμα για την γυναικεία ομάδα του ΝΟΧ, που επικράτησε 21-12 του Ηλυσιακού.

Αυτή ήταν η 4η νίκη για την ομάδα του Γιώργου Κατσουλάκη, που έχει πλέον 15 βαθμούς χάρη στη νέα καλή εμφάνιση.

Τα κορίτσια του ΝΟΧ ξεκίνησαν δυνατά στον αγώνα όπως φαίνεται και από το επί μέρους 9-1 της πρώτης περιόδου, διάστημα στο οποίο ουσιαστικά «καθάρισαν» την υπόθεση νίκη.

Πιο ισορροπημένα ήταν τα πράγματα στη β’ περίοδο με τις δυο ομάδες να σκοράρουν από ένα τέρμα, ωστόσο στην επόμενο περίοδο ο ΝΟΧ ANEK LINES αύξησε το προβάδισμά του, δείχνοντας πολύ αποτελεσματικός στην επίθεση (16-5).

Στο τελευταίο οκτάλεπτο το ματς έγινε ακόμα πιο ανοικτό, οπότε και σημειώθηκαν συνολικά δώδεκα τέρματα για το τελικό 21-12.

Εκπληκτικό παιχνίδι επιθετικά για την Ακάρι Ινάμπα η οποία σημείωσε 7 τέρματα, ενώ την ακολούθησε στο σκοράρισμα η Καβακούτσι πετυχαίνοντας 4 γκολ.

Οκτάλεπτα: 9-3, 1-1, 6-1, 5-7

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Γιώργος Κατσουλάκης): Πασβάντη, Τρουλάκη 3, Ινάμπα 7, Φουράκη 2, Παπασηφάκη, Τσιουγκρή 3, Ζαχαράκη, Καβακούτσι 4, Καραδάκη, Κουνδουράκη Αικ. 1, Ιγνατίου, Πενταράκη 1, Κυριακοπούλου, Γλυνιαδάκη, Χαβρέ.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Γιώργος Τσόκας): Πράπα, Λουκοπούλου, Καπόγη, Παπαφιλίππου, Παναγιώτι 4, Ξανθοπούλου 2, Κοκκίνου 1, Σκαρπαλέζου 3, Φελλά 1, Μανιάτη, Κατσώνη 1, Σκουμπάκη, Κανταλέα, Πετεινάτου, Κακλή.