Τα highlights και οι δηλώσεις από το ντέρμπι Δειλινά-Ασήμι 2-3 – Galaksias.com

Ποδόσφαιρο

Video ΚΡΗΤΗ TV: Τα highlights και οι δηλώσεις από το ντέρμπι Δειλινά-Ασήμι 2-3

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ

Το ντέρμπι κορυφής στον 2ο Όμιλο της Α2 ΕΠΣΗ ανάμεσα σε Δειλινά και Ασήμι συγκέντρωσε όλα τα βλέμματα. Ήταν ένα συγκλονιστικό ματς με τα Δειλινά να προηγούνται 2-0 αλλά το Ασήμι να κάνει ανατροπή τίτλου στα τελευταία λεπτά με 2-3. Αυτή η εξέλιξη έφερε την παραίτηση του Γιάννη Κοντάκη από την τεχνική ηγεσία των Δειλινών αλλά η διοίκηση τον στηρίζει και δεν την έκανε αποδεκτή!

Στο α’ ημίχρονο γκολ δεν μπήκε αλλά οι ομάδες είχαν από μια αποβολή, των Σινάνι και Μήτρου στο 39’ μετά από αψιμαχία. Στο β’ μέρος οι Βαρούχας και Μανουσάκης έφεραν τα Δειλινά 2-0 μπροστά στο σκορ. Το Ασήμι με αντεπίθεση διαρκείας έφερε το ματς στο 2-2 με τέρματα των Χασουράκη και Χατζάκη.

Τα Δειλινά έμειναν με εννέα παίκτες στο 90’ λόγω αποβολής του Μανουσάκη και στο 92’ ο Ρεμούνδος πλήγωσε την πρώην ομάδα του κάνοντας το 2-3, με τους γηπεδούχους να εκφράζουν στο τέλος παράπονα για τη διαιτησία.