Νίκη στις λεπτομέρειες με 79-78 για τον Προμηθέα επί της Μούρθια – Galaksias.com

Η ομάδα της Πάτρας ψάχνει μια νίκη στις επόμενες δύο αγωνιστικές για την ιστορική πρόκρισή της στους «8» …

Με τον Άντονι Κάουαν να εντυπωσιάζει από τα 6,75 στην 4η  περίοδο και την άμυνα να «σφραγίζει» τη νίκη στα τελευταία δευτερόλεπτα, ο Προμηθέας υποχρέωσε την πρωτοπόρο Μούρθια στην πρώτη ήττα της στον 12ο όμιλο της φάσης των «16» στο Basketball Champions League.

Οι Αχαιοί επικράτησαν με 79-78 των Ισπανών στο «Δ. Τόφαλος», για την 4η αγωνιστική της διοργάνωσης, «πιάνοντας» τους φιλοξενούμενους στην κορυφή με ρεκόρ 3-1 (η ελληνική ομάδα υστερεί στη μεταξύ τους ισοβαθμία, καθώς είχε ηττηθεί 90-81 στην Ισπανία).

Η ομάδα του Ηλία Παπαθεοδώρου ψάχνει πλέον μια νίκη στις επόμενες δύο αγωνιστικές για την ιστορική πρόκρισή της στους «8» της διοργάνωσης.

Τα δεκάλεπτα: 13-16, 39-36, 59-55, 79-78