«Άστραψε και βρόντηξε» ο Κωακός – Galaksias.com

Έπειτα από μια εξαιρετική εμφάνιση ο Κωακός ΑΟ Φιλίνος επικράτησε με 5-0 της Νίκης Γαλατσίου για το εξ αναβολής παιχνίδι της 7ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής Γυναικών. Τα κορίτσια της Ελένης Μαμουζέλου στο πρώτο ημίχρονο σημείωσαν τα τέσσερα από τα πέντε γκολ!

Στο 17′ γύρισμα της Τζανακάκη και η Ογούτμεν έκανε το 1-0, η Ντεντοπούλου από την άσπρη βούλα σημείωσε το 2-0. Στο 36′ η Τζανακάκη δημιούργησε για την Ντεντοπούλου αυτή την φορά, για το 3-0. Η Ογούτμεν πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο διαμόρφωσε το 4-0. Και το κερασάκι στην τούρτα ήρθε από την Νικολά στο 67′. Οι γηπεδούχες είχαν αρκετές ευκαιρίες για να διευρύνουν και άλλο το σκορ της νίκης τους.

ΦΙΛΙΝΟΣ ΚΩ : Πέτρου, Τζανακάκη, Μπαλάν (62’ Θέου), Ντέλιου, Σταμόγλου, Πέτρου Ηλ., Νικολά, Σαρρή (64’ Καλυμιαλαρή), Ντεντοπούλου, Ογούτμεν (74’ Μάρη), Σβύνου (74’ Τσάπου)