Κόσμος

Ηρωικός βαθμός για την Κηφισιά στη Λεωφόρο! – Galaksias.com

Η Κηφισιά έμεινε όρθια στη Λεωφόρο, αποσπώντας ισοπαλία 1-1 από τον Παναθηναϊκό, στον τελευταίο χρονικά αγώνα της 24ης αγωνιστικής της Super League.

Στο 38ο λεπτό, από ωραία κάθετη πάσα του Ιωαννίδη, ο Παλάσιος πάτησε περιοχή από δεξιά και με ωραίο πλασέ έκανε το 1-0 για το «τριφύλλι».

Στο 64ο λεπτό ο Σένκεφελντ αντίκρισε απευθείας κόκκινη κάρτα για φάουλ στον Τετέι, καθώς τον βρήκε με το πόδι στο κεφάλι, μετά από διώξιμο της μπάλας.

Με 10 παίκτες συνεχίζει η ομάδα του Τερίμ, η οποία μάλιστα ισοφαρίστηκε στο 67ο λεπτό, όταν ο Μιλίτσεβιτς έκανε την κεφαλιά, βλέποντας την μπάλα να κοντράρει στον Αράο και να καταλήγει στα δίχτυα του Λοντίγκιν.

Παναθηναϊκός-Κηφισιά 1-1

Γκολ: 38′ Παλάσιος (Παναθηναϊκός), 68′ αυτ. Αράο (Κηφισιά)

Κίτρινες:  Τσανάτζια (Κηφισιά), Λημνιός (Παναθηναϊκός), Μποτία (Κηφισιά), Μπακασέτας (Παναθηναϊκός), Τετέι (Κηφισιά)

Κόκκινες: 64′ Σένκεφελντ (Παναθηναϊκός)

Δοκάρια: 90+1′ Μπιφουμά (Κηφισιά)

Παναθηναϊκός: Λοντίγκιν, Βαγιαννίδης, Σένκεφελντ, Αράο, Μλαντένοβιτς, Πέρεθ (67′ Ούγκο), Κώτσιρας, Μπακασέτας (76′ Μαντσίνι), Παλάσιος, Λημνιός (76′ Γερεμέγεφ), Ιωαννίδης

Κηφισιά: Αναγνωστόπουλος, Μποτία (74′ Παρράς), Τσανάτζια, Πρίτσας (46′ Γιόβαντσιτς), Οζέγκοβιτς (62′ Τετέι), Μενέντες (62′ Μπιφουμά), Μπαρμπόσα, Κλωναρίδης, Μιλίσεβιτς, Τσάπαν (16′ λ.τ. Βαφέας), Τεϊσέιρα.

Διαιτητής: Ευαγγέλου Βοηθοί: Απτόσογλου, Σαμοΐλης VAR: Σιδηρόπουλος, Κωστάρας Τέταρτος: Τσετσίλας

Και ο Γιώργος Βαρδινογιάννης βρίσκεται στη Λεωφόρο για να παρακολουθήσει το παιχνίδι