Υγεία & Διατροφή

Ήττα-σοκ για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, έχασε 2-1 απο τη Φούλαμ στο «Ολντ Τράφορντ»! – Galaksias Portal News

Ο Χάρι Μαγκουάιρ προσπάθησε να γλιτώσει την προβληματική, για ένα ακόμη ματς, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, αλλά τελικά δεν τα κατάφερε και οι «κόκκινοι διάβολοι» γνώρισαν μια ακόμη οδυνηρή ήττα μέσα στο «Ολντ Τράφορντ» με 2-1 από τη Φούλαμ, για τη 26η αγωνιστική της Premier League.

Η ομάδα του Λονδίνου ήταν καλύτερη, ειδικά στο Α’ μέρος, και προηγήθηκε με τον Μπάσεϊ (65′), ενώ έχασε και αρκετές εξαιρετικές ευκαιρίες για να «καθαρίσει» τη νίκη, ο Μαγκουάιρ ισοφάρισε στο 89ο λεπτό, αλλά δεν μπόρεσε να αποτρέψει την ήττα, καθώς η Φούλαμ στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων πήρε τη μεγάλη νίκη με τον Ιγουόμπι και βύθισε σε νέο γύρο εσωστρέφειας τη Γιουνάιτεντ και σε μεγάλη ανασφάλεια τον Ερικ Τεν Χααγκ…

Στο μεταξύ η Άστον Βίλα δεν άφησε πολλά περιθώρια στη Νότιγχαμ, νίκησε εύκολα με 4-2 και παραμένει δυνατά στη μάχη για την κατάκτηση της τέταρτης θέσης και της συμμετοχής της την επόμενη σεζόν στο Champions League, έχοντας ηγέτη και πάλι τον Ντάγκλας Λουίζ, που πέτυχε και δύο γκολ.

Αξίζει να σημειωθεί η ισοπαλία της Εβερτον μέσα στο «Κομιούνιτι» με 1-1 με την Μπράιτον, κάνοντας καθοριστικό βήμα για την παραμονή της στην κατηγορία, ενώ οι «γλάροι», που κατάφεραν ν’ αποφύγουν την ήττα στις καθυστερήσεις, κινδυνεύουν πλέον να μείνουν εκτός Ευρώπης την επόμενη σεζόν.

Τέλος η Κρίσταλ Πάλας ξεκίνησε εντυπωσιακά με τον Ολιβερ Γκλάσνερ στον πάγκο της, νικώντας με 3-0 την Μπέρνλι, μετά από εξαιρετική εμφάνιση.