Η Μαρία Σάκκαρη έμαθε τον αντίπαλο της για τα προημιτελικά του Miami Open, με την Έλενα Ριμπάκινα να μπαίνει στον δρόμο της Ελληνίδας αθλήτριας.

Η Μαρία Σάκκαρη η οποία πέρασε άνευ αγώνα στα προημιτελικά του Miami Open, θα αντιμετωπίσει την Έλενα Ριμπάκινα (νο4 στον κόσμο) στο τουρνουά της Φλόριντα, με την κορυφαία Ελληνίδα τενίστρια να θέλει τη νίκη για να προκριθεί στην επόμενη φάση.

Η Ριμπάκινα επικράτησε 2-0 σετ(6-3, 7-5) της Μάντισον Κις σε ένα αγώνα που κράτησε μια ώρα και 24 λεπτά και πλέον οι δυο αθλήτριες ετοιμάζονται για την τέταρτη συνάντηση τους.

Στις προηγούμενες τρεις η Σάκκαρη μετρά μία νίκη, ενώ η Ριμπάκινα δυο.

Αξίζει να σημειωθεί πως η αναμέτρηση για τα προημιτελικά του Miami Open είναι προγραμματισμένος για την Τρίτη(26/03/24).

To άρθρο Η Μαρία Σάκκαρη θα αντιμετωπίσει την Έλενα Ριμπάκινα στα προημιτελικά του Miami Open δημοσιεύτηκε στο NewsIT .