Εύκολη νίκη για Ντόρτμουντ – Galaksias Portal News

H Nτόρτμουντ επικράτησε χωρίς δυσκολία με σκορ 4-0 της Κολωνίας για την 18η αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Bundesliga, με τους Βεστφαλούς να πλησιάζουν την πρώτη τετράδα της βαθμολογίας.

Η Μπορούσια Ντόρτμουντ δείχνει πως βρίσκεται σε ανοδική πορεία, με το σύνολο του Τέρζιτς να παίρνει μια εύκολη νίκη με 4-0 απέναντι στην Κολωνία.

Τα γκολ σημειώθηκαν από τους Μάλεν(12΄, 61΄), Φίλκρουγκ(58΄) και Μουκοκό(90΄), με την Ντόρτμουντ να φτάνει τους 33 πόντους στην Bundesliga, ένα λιγότερο από την 4η Λειψία.

Η Αϊντραχτ Φρανκφούρτης «πλήρωσε» την υπεροψία της στην έδρα της ουραγού, Ντάρμστατ. Προηγήθηκε με 2-0, οι παίκτες της πίστεψαν ότι το ματς τελείωσε, ωστόσο, οι γηπεδούχοι είχαν διαφορετική γνώμη και με το γκολ του Βίλχελμσον στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων «έκλεψαν» το βαθμό της ισοπαλίας (2-2). Αποτέλεσμα που απομάκρυνε τους φιλοξενούμενους από το γκρουπ των ομάδων που παλεύουν για να μπουν στην τετράδα.