ΕνημέρωσηΤεχνολογία

Πρoκρίσεις-θρίλερ στην παράταση για Καραμπάγκ και Φράιμπουργκ – Galaksias Portal News

Η Φράιμπουργκ και η Καραμπάγκ «επιβίωσαν» από τα «θρίλερ» απέναντι στη Λανς και την Μπράγκα και πανηγύρισαν στην παράταση τεράστιες προκρίσεις στους «16» του Europa League με 3-2 και 2-3 σκορ αντίστοιχα.

Η Λανς «πάγωσε» στο πρώτο 45λεπτο το «Europa Park» παίρνοντας προβάδισμα με 2-0 εις βάρος της Φράιμπουργκ, ωστόσο, στο τέλος χαμογέλασαν οι Γερμανοί. Με δύο γκολ του Σάλαϊ στο δεύτερο μέρος οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στην παράταση (0-0 το πρώτο ματς), όπου ο Γκρέγκοριτς (είχε μπει νωρίτερα ως αλλαγή) σφράγισε τη μεγάλη ανατροπή των γηπεδούχων στο 99΄.

Ιστορική πρόκριση στη συνέχεια της διοργάνωσης πήρε η Καραμπάγκ, παρότι από το 58΄ αγωνιζόταν με 10 παίκτες και στη συνέχεια βρέθηκε να χάνει με 2-0 μέσα στην έδρα της.

Η Μπράγκα είχε ισοφαρίσει το σκορ του πρώτου αγώνα (είχε ηττηθεί στην Πορτογαλία με 2-4), ωστόσο, στο επιπλέον μισάωρο η ομάδα του Αζερμπαϊτζάν «βρήκε» δύο γκολ, το δεύτερο που την έστειλε στους «16» στο 120΄+2 για το τελικό 2-3.