Ασύλληπτος Κάνααν οδήγησε τους «ερυθρόλευκους» στη νίκη – Galaksias Portal News

Ο Ολυμπιακός κέρδισε με σκορ 101-87 την Άλμπα Βερολίνου στο ΣΕΦ για την 24η αγωνιστική της Euroleague, με τον Αϊζάια Κάνααν να σημειώνει 31 πόντους και να είναι ο κορυφαίος παίκτης των γηπεδούχων.

Η εκρηκτική τρίτη περίοδος του Ολυμπιακού, στην οποία είχε μεγάλο πρωταγωνιστή τον Αϊζάια Κέινααν, ήταν αρκετή προκειμένου οι «ερυθρόλευκοι» να κερδίσουν με σκορ 101-87 την Άλμπα Βερολίνου στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής για την Euroleague και να μπουν με το δεξί στην διαβολοβδομάδα.

Εντυπωσιακό το ντεμπούτο του Μόουζες Ράιτ με τη φανέλα του Ολυμπιακού, γεμίζοντας τη στατιστική του με 15 πόντους, 5 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, 2 ασίστ, 4 μπλοκ και μόλις 1 λάθος σε 23 λεπτά συμμετοχής.

Τα δεκάλεπτα: 20-17, 45-48, 78-61, 101-87

Περισσότερα σε λίγο…

To άρθρο Ολυμπιακός – Άλμπα Βερολίνου 101 -87: Ασύλληπτος Κάνααν οδήγησε τους «ερυθρόλευκους» στη νίκη δημοσιεύτηκε στο NewsIT .