Τσιτσιπάς – Τιάφο στους «32» του Indian Wells – Galaksias Portal News

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς θα αντιμετωπίσει τον Φράνσις Τιάφο στους “32” του Indian Wells. Ο αγώνας είναι προγραμματισμένος για την Κυριακή (10/3).

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς ισοπέδωσε τον Λούκας Πούιγ με 2-0 σετ σε μόλις 68 λεπτά και πήρε το εισιτήριο για τον τρίτο γύρο του Indian Wells.

Εκεί, θα βρεθεί αντιμέτωπος με τον Φράνσις Τιάφο (Νο18), ο οποίος πήρε μία άνετη νίκη με 6-3, 6-3 κόντρα στον Ντούσαν Λάγιοβιτς.

Αυτή θα είναι η έκτη φορά που οι δύο τενίστες θα συγκρουστούν, με τον Αμερικανό να έχει το προβάδισμα στις νίκες με 3-2.

Η τελευταία φορά που αναμετρήθηκαν ήταν τον Σεπτέμβριο του 2022 στο Laver Cup, με τον Έλληνα τενίστα να γνωρίζει την ήττα και η Team World να κατακτά τη διοργάνωση για πρώτη φορά στην ιστορία της.

To άρθρο Τσιτσιπάς – Τιάφο στους «32» του Indian Wells δημοσιεύτηκε στο NewsIT .