ΕνημέρωσηΟικονομία

Χωρίς νικητή (0-0) το ντέρμπι Καλαμάτα-Ιωνικός – Galaksias Portal News

Χωρίς νικητή και σκορ έληξε το ντέρμπι στον Β΄ όμιλο της Super League 2, με το οποίο ολοκληρώθηκε η 17η αγωνιστική.

Καλαμάτα και Ιωνικός «κόλλησαν» στο 0-0 στη μεσσηνιακή πρωτεύουσα, αποτέλεσμα που βαθμολογικά δεν εξυπηρέτησε κανέναν από τους δύο αντίπαλους. Η ομάδα της Νίκαιας ολοκλήρωσε την αναμέτρηση παίζοντας με παίκτη λιγότερο από το 63ο λεπτό, λόγω της αποβολής με δεύτερη κίτρινη του Δημήτρη Σερπέζη.

ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ

Νωρίτερα, ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε στο Αιγάλεω αλλά τελικά έφυγε από το γήπεδο, γι΄ άλλη μια φορά φέτος, χωρίς βαθμολογική συγκομιδή καθώς ηττήθηκε από την ομάδα των δυτικών προαστίων με 2-1. Οι «πράσινοι» άνοιξαν το σκορ στο 44΄ με τον Φουρτάδο αλλά οι γηπεδούχοι έφτασαν γρήγορα στην ισοφάριση στο δεύτερο ημίχρονο, σκοράροντας από την άσπρη βούλα με τον Βάρκα στο 52ο λεπτό.

Ο ποδοσφαιριστής του Αιγάλεω έστησε την μπάλα στα 11 βήματα και στο 61΄ αλλά αυτή τη φορά την έστειλε στο αριστερό δοκάρι του Μαργκόνο. Τελικά, ήρθε ο Μίσκου τρία λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90 για να σκοράρει και να δώσει τη νίκη στους γηπεδούχους, που προσπέρασαν τον Ολυμπιακό Β΄ και ανέβηκαν στην έβδομη θέση.