Αστόχησε σε πέναλτι και ηττήθηκε από τον ΠΑΣ Κορίνθου! – Galaksias.com

Dodekanisos

Άτυχος στάθηκε στην Κόρινθο ο Ιάλυσος, όπου ηττήθηκε από την τοπική ομάδα με 1-0 στον πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής. Οι Τοξοβόλοι είχαν την ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ μόλις στο 3′ λεπτό της αναμέτρησης αλλά ο Εμπουμπά αστόχησε από τα 11 βήματα. Ο ΠΑΣ Κορίνθου πήρε το τρίποντο με σκόρερ τον Παπούλη στο 16′ λεπτό, η νίκη αυτή τον διατηρεί στην πρώτη θέση και στο +4 από την Ρόδο. Οι φιλοξενούμενοι στάθηκαν αρκετά καλά, είχαν τις στιγμές τους αλλά δεν κατάφεραν να πάρουν κάτι παραπάνω από την αναμέτρηση.

Την επόμενη αγωνιστική οι ερυθροκίτρινοι θα υποδεχθούν την Εράνη Φιλιατρών, με στόχο την επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα προκειμένου να μείνουν ψηλά στην βαθμολογία στην μάχη που δίνουν για να παραμείνουν στην κατηγορία.