Με σπασμένα φρένα ο Φοίβος, με νίκες Κλεάνθης και Κλεόβουλος! – Galaksias.com

φωτογραφία: Ανδρέας Στάθης

Για την 21 αγωνιστική της Α’ Κατηγορίας Blue Star Ferries ο Φοίβος Κρεμαστής έκαμψε την αντίσταση του Ηρακλή Λάρδου και συνεχίζει ακάθεκτος στην πορεία του για την κατάκτηση του πρωταθλήματος. Ο Κλεάνθης νίκησε με ανατροπή τον Ηρακλή Μαριτσών στα τελευταία λεπτά του αγώνα. Με τέσσερα γκολ φιλοδώρησε ο Κλεόβουλος τον ΠΑΟΚ Κω και επέστρεψε στις νίκες. Ένα γκολ ήταν αρκετό για τον Διαγόρα Βατίου για να επικρατήσει του Απόλλων Καλυθιών, ενώ η ΑΕ Κατταβιάς γλίτωσε την ήττα με γκολ στις καθυστερήσεις. Δυο αναμετρήσεις μένουν για να ολοκληρωθεί η αγωνιστική, αυτές είναι του Ποσειδώνα Καρπάθου με την Δόξα Καρδάμαινας και του Αστέρα Παστίδας με την Αναγέννηση Ασφενδίου.

ΠΑΟΚ Κω – Κλεόβουλος 0 – 4

( 57′, 70′ Φιορίλο Τζελάι, 65′ Αντώνης Διακογεωργίου, 75′ Νίκος Αρφαράς)

Διαγόρας Βατίου – Απόλλων Καλυθιών 1 – 0

( 30′ Κασιμάτης Σπύρος)

Κλεάνθης – Ηρακλής Μαριτσών 2 – 1

( 65′ Ζαφειρόπουλος Γιώργος, 96′ Βερβέσος Σπύρος / 30′ (πεν) Πάττας Τηλέμαχος)

Ηρακλής Λάρδου – Φοίβος Κρεμαστής 1 – 3

( 55′ Βασιλικόπουλος Γιώργος / 39′ Αθανασίου Αντώνης, 47′ Τομόρι Μάριος, 48′ Φτάκλας Τάσος)

ΑΕ Κατταβιάς – Άρης Αρχαγγέλου 1 – 1

(91′ Παπά Βίκτωρας / 54′ Γκίκας Δημήτρης)

Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΚΑΡΠΑΘΟΥ – ΔΟΞΑ ΚΑΡΔΑΜΑΙΝΑΣ ΠΗΓΑΔΙΩΝ Κυριακή 18/02/24 21:00 ΚΑΣΙΩΤΗΣ Χ., ΜΑΥΡΟΜΑΤΗΣ Μ., ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ Ν.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΣΠΑΝΟΜΑΝΩΛΗΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ)
ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΣΤΙΔΑΣ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΣΦΕΝΔΟΥ ΠΑΣΤΙΔΑ Τρίτη 20/02/24 12:45 (Παρατηρητής Αγώνα: ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ)