“Πάγωσε” με γκολ στο 94′ η “Βασίλισσα” – Galaksias Portal News

Η Ρεάλ Μαδρίτης έχασε μεγάλη ευκαιρία να ξεφύγει στην κορυφή της βαθμολογίας της ισπανικής “La Liga”, αφού έμεινε στην ισοπαλία με 1-1 στο ντέρμπι με την Ατλέτικο Μαδρίτης, δεχόμενη το γκολ της ισοφάρισης στις καθυστερήσεις.

Με τον Ντίας να έχει ανοίξει το σκορ από το 20′, η Ρεάλ Μαδρίτης είχε το προβάδισμα στον αγώνα μέχρι και το 4ο λεπτό των καθυστερήσεων, αλλά σε εκείνο το σημείο, ο Γιορέντε βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα του Κουρτουά και ισοφάρισε για την Ατλέτικο Μαδρίτης.

Η ομάδα του Σιμεόνε είχε νωρίτερα και ακυρωμένο γκολ με τον Σάβιτς, μέσω VAR, αλλά έστω και στο φινάλε του αγώνα “πάγωσε” τη… μισητή συμπολίτισσα και πήρε το βαθμό της ισοπαλίας από την πρωτοπόρο της “La Liga”. Η Ρεάλ Μαδρίτης παρέμεινε στο +10 από τους “ροχιμπλάνκος”, αλλά δεν εκμεταλλεύτηκε την απώλεια βαθμών της Χιρόνα, η οποία είναι ακόμη σε απόσταση… βολής από την κορυφή, με μόλις δύο βαθμούς λιγότερους.

To άρθρο Ρεάλ Μαδρίτης – Ατλέτικο Μαδρίτης 1-1: “Πάγωσε” με γκολ στο 94′ η “Βασίλισσα” δημοσιεύτηκε στο NewsIT .