Ο Μανδάς ήταν… γουρλής για τη Λάτσιο, που επέστρεψε στις νίκες! (pics+vid) – Galaksias.com

Ο Χρήστος Μανδάς ήταν στη βασική ενδεκάδα της Λάτσιο στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τη Φροζινόνε και η παρουσία του συνδυάστηκε με το διπλό (2-3).

Οι Ρωμαίοι επέστρεψαν στις νίκες μετά από τέσσερις συνεχόμενες ήττες, με τον πρώην τερματοφύλακα του ΟΦΗ να αποδεικνύεται… γουρλής.

Με υπηρεσιακό τεχνικό στον πάγκο τον Τζιοβάνι Μαρτουσιέλο, οι «λατσιάλι» τα… χρειάστηκαν στην αρχή του αγώνα, καθώς η Φροζινόνε που «καιγόταν» για βαθμούς πήρε το προβάδισμα με το γκολ του Λιρόλα. Η Λάτσιο «απάντησε» πριν το ημίχρονο με το γκολ του Τζακάνι στο 37′ και «γύρισε» το ματς με τον Τάτι Καστελάνος.

Ο Αργεντινός επιθετικός πέρασε στο 56′ στη θέση του Τσίρο Ιμόμπιλε και στο αμέσως επόμενο λεπτό (57′) έβαλε μπροστα την ομάδα του μετά από ασίστ του Λουίς Αλμπερτο. Στο 62′ ο Καστελάνος σημείωσε και δεύτερο γκολ δίνοντας «αέρα» νίκης στην ομάδα της Ρώμης, που έφτασε τελικά στο τρίποντο, παρά το γεγονός ότι οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 70′ με τον Τσεντίρα στο τελικό 2-3.