Απίστευτος Δημήτρης Διαμαντάκος με δύο γκολ και μία ασίστ σε 7 λεπτά στην Ινδία

Ο Δημήτρης Διαμαντάκος συνεχίζει να “πυροβολεί” στην Ινδία και ήταν ο απόλυτος πρωταγωνιστής για την Κεράλα Μπλάστερς στη νίκη με 4-2 επί της Γκόα για το εθνικό πρωτάθλημα.

Η Κεράλα Μπλάστερς βρέθηκε μάλιστα να χάνει στο ματς μέχρι και το 80′, όταν ο Διαμαντάκος ισοφάρισε με πέναλτι για την ομάδα του και στη συνέχεια πέτυχε γκολ νίκης, ενώ έδωσε και την ασίστ για μία ανεπανάληπτη ανατροπή μέσα σε 7 λεπτά κόντρα στην Γκόα.

Ο άλλοτε διεθνής επιθετικός “υπέγραψε” έτσι την επικράτηση της ομάδας του και πραγματοποίησε μία ακόμη φοβερή εμφάνιση στο πρωτάθλημα Ινδίας, όπου “μετράει” 25 γκολ σε 40 αγώνες.

To άρθρο Απίστευτος Δημήτρης Διαμαντάκος με δύο γκολ και μία ασίστ σε 7 λεπτά στην Ινδία δημοσιεύτηκε στο NewsIT .