ΕνημέρωσηΠολιτική

Yπόθεση «αιωνίων» οι τελικοί της Volleyleague ανδρών, 3-0 σετ ο Ολυμπιακός τον Μίλωνα!

Παρότι η σειρά των ημιτελικών των playoffs με το Μίλωνα πήγε σε πέμπτο παιχνίδι, ο Ολυμπιακός επιβεβαίωσε τον τίτλο του φαβορί κι εκμεταλλευόμενος την έδρα του επικράτησε με 3-0 σετ.

Έτσι με 3-2 νίκες προκρίθηκε στους τελικούς της Volleyleague, όπου εκεί με πλεονέκτημα έδρας θ΄ αντιμετωπίσει τον Παναθηναϊκό.

ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ

Υπενθυμίζεται ότι το πρωτάθλημα κατακτά η ομάδα που θα φτάσει πρώτη στις τρεις νίκες.

Οι «ερυθρόλευκοι» με 25-18, 25-18, 25-19 έφτασαν σχετικά άνετα στη νίκη επί του Μίλωνα, που δεν κατάφερε να κάνει και τρίτη υπέρβαση για να προκριθεί για πρώτη φορά στην Ιστορία του σε τελικούς πρωταθλήματος της κορυφαίας κατηγορίας.

Πλέον, ο Ολυμπιακός του Ντανιέλ Καστελάνι θα έχει την ευκαιρία να υπερασπιστεί τον τίτλο του απέναντι στον «αιώνιο» αντίπαλο, έχοντας ως μεγάλο «όπλο» την έδρα του, το κλειστό «Μελίνα Μερκούρη», μιας και ήταν η ομάδα που είχε τερματίσει πρώτη στην κανονική περίοδο της περιόδου.