ΕνημέρωσηΤεχνολογία

Ισόπαλο 1-1 το ντέρμπι της Μαδρίτης – Galaksias Portal News

Στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων η Ατλέτικο Μαδρίτης ισοφάρισε 1-1 τη Ρεάλ και «απέδρασε» με το βαθμό της ισοπαλίας από το «Σάντιαγκο Μπερναμπέου» στο μεγάλο ντέρμπι της 23ης αγωνιστικής της LaLiga.

Το γκολ, μάλιστα, πέτυχε ένας πρώην παίκτης της Ρεάλ, ο Μάρκος Γιορέντε και μέχρι το σημείο εκείνο η «Βασίλισσα» έδειχνε να έχει «αγκαλιάσει» τη νίκη, κρατώντας το 1-0 που είχε σημειώσει ο Μπραχίμ Ντίαθ στο 20΄.

Από την άλλη πλευρά, οι «ροχιμπλάνκος» είδαν ένα γκολ του Ντάριο Σίμιτς με κεφαλιά μετά από κόρνερ, να ακυρώνεται στο 50΄ μετά από παρέμβαση του VAR, καθώς κρίθηκε ότι ο Σαούλ επηρέαζε το οπτικό πεδίο του γκολκίπερ της Ρεάλ, Άντρι Λούνιν.

Η 23η αγωνιστική:

Αθλέτικ Μπιλμπάο-Μαγιόρκα 4-0 (3΄, 17΄ Μπερτσίτσε, 62΄ Γουρουθέτα, 89΄ Μουνιαΐν)

Βαλένθια-Αλμερία 2-1 (14΄ Ντούρο, 23΄ Γιάρεμτσουκ – 50΄ Αρίμπας)

Γρανάδα-Λας Πάλμας 1-1 (43΄ Μέντες – 68΄ Πεχίνιο)

Αλαβές-Μπαρτσελόνα 1-3 (51΄ Ομορόντιον – 22΄ Λεβαντόφσκι, 49΄ Γκουντογκάν, 63΄ Βίτορ Ρόκε)

Τζιρόνα-Σοσιεδάδ 0-0

Βιγιαρεάλ-Κάντιθ 0-0

Οσασούνα-Θέλτα 0-3 (24΄ Λάρσεν, 25΄ Ντε Λα Τόρε, 90΄ Δουβίκας)

Μπέτις-Χετάφε 1-1 (πεν. Ίσκο – πεν. Γκρίνγουντ)

Ρεάλ Μαδρίτης-Ατλέτικο Μαδρίτης 1-1 (20΄ Μπραχίμ – 90+3΄ Γιορέντε)