Επιθετικό κρεσέντο και double-double στο Πέλικανς – Μπακς – Galaksias Portal News

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν ο κορυφαίος των Μιλγουόκι Μπακς, στην ήττα (107-100) από τους Πέλικανς στη Νέα Ορλεάνη. Ο “Greek freak” είχε ένα επιθετικό ξέσπασμα στην 3η περίοδο.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο σημείωσε double double στο Πέλικανς – Μπακς με 35 πόντους και 14 ριμπάουντ, έχοντας επίσης τέσσερις ασίστ και δυο λάθη σε 39:11 λεπτά συμμετοχής.

Ο “Greek freak” σημείωσε 20 σερί πόντους στο συγκεκριμένο ματς στο τρίτο δωδεκάλεπτο της αναμέτρησης στη Νέα Ορλεάνη, κρατώντας “ζωντανή” την ομάδα του σε ένα κρίσιμο σημείο της αναμέτρησης.

Επόμενος αγώνα για τους Μπακς είναι τα ξημερώματα της Κυριακής (31.03.2024 / 01:30) στην State Farm Arena της Ατλάντα κόντρα στους Χοκς.

To άρθρο Γιάννης Αντετκούνμπο: Επιθετικό κρεσέντο και double-double στο Πέλικανς – Μπακς δημοσιεύτηκε στο NewsIT .