Νέα έκπληξη στο Kύπελλο Γερμανίας από την Ζααρμπρίκεν – Απέκλεισε την Γκλάντμπαχ

Η Ζααρμπρίκεν της Γ’ Κατηγορίας έκανε ξανά το… θαύμα της και για τρίτο σερί γύρο απέκλεισε στο Κύπελλο Γερμανίας ομάδα απ’ την Bundesliga, φτάνοντας στα ημιτελικά της διοργάνωσης.

«Θύμα» της αυτή τη φορά η Γκλάντμπαχ την οποία νίκησε στο «Lundwigspark Stadion» με 2-1, χάρη σε ένα γκολ του Μπρούνκερ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, πετώντας τα «πουλάρια» εκτός της τελικής τετράδας.

Ο αγώνας είχε αναβληθεί στις 7 Φεβρουαρίου, λόγω της καταρρακτώδους βροχής που είχε πέσει λίγη ώρα πριν την έναρξη του τελευταίου χρονικά προημιτελικού του Κυπέλλου Γερμανία. Η Γκλάντμπαχ μπήκε καλύτερα στο ματς και προηγήθηκε στο 8′ με τον Χακ. Η Ζααρμπρίκεν ισοφάρισε στο 11′ με τον Ναΐφι και στο 90’+3′ (ενώ όλα έδειχναν παράταση), ήρθε το… buzzer beater γκολ του Μπρούνκερ που χάρισε στην ομάδα του μία τεράστια νίκη.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της προημιτελικής φάσης στο Κύπελλο Γερμανίας έχουν ως εξής:

Ζανκτ Πάουλι-Φορτούνα Ντίσελντορφ 3-4 πέναλτι (κ.δ. 1-1, παρ. 2-2)

Χέρτα Βερολίνου-Καϊζερσλάουτερν 1-3

Λεβερκούζεν-Στουτγκάρδη 3-2

Ζααρμπρίκεν-Γκλάντμπαχ 2-1