Γνώρισε την ήττα στην Βάρη ο ΑΕΡΑ – Galaksias.com

Την ήττα με 1-0 γνώρισε ο ΑΕΡΑ από τον Αστέρα Βάρης για την 31η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας του 3ου ομίλου. Οι γηπεδούχοι πραγματοποιούν ένα πολύ καλό δεύτερο μισό στο πρωτάθλημα και ανέβηκαν στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Το γκολ για του Αστέρα Βάρης το σημείωσε στο 23′ λεπτό ο Ψυχογιός με σουτ από το ύψος του πέναλτι. Στο 90′ ο Κεσίδης και ο Αντωνίου αντίκρυσαν την απευθείας κόκκινη κάρτα από τον διαιτητή της αναμέτρησης.

Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αντιδράσουν αλλά δεν τα κατάφεραν, στο 40′ την κεφάλια του Λαθούρη απέκρουσε ο τερματοφύλακας. Στο 70′ το σουτ του ίδιου παίχτη βρήκε στο δοκάρι. Και δέκα λεπτά αργότερα το κόρνερ του Κιοσεογλου σταμάτησε ξανά στο δοκάρι.

Την επόμενη αγωνιστική ο ΑΕΡΑ θα υποδεχθεί στην έδρα του τον Ιάλυσο με τις δυο ομάδες θα δίνουν μάχη για την παραμονή τους στην κατηγορία.

ΑΕΡΑ : Δημήτρης Γκάιδας: Καπούταγλης, Κορλός, Παναγιωτόπουλος, Νόνης, Λεσάι, Αντωνίου, Ζέλεφ, Κουτσιανικούλης, Λαθούρης, Στοίνοβιτς, Κεσίδης