Μια νίκη και μία ισοπαλία ο απολογισμός των ομάδων υποδομής του ΟΦΗ! – Galaksias.com

Με δύο αναμετρήσεις συνεχίστηκε η… διαδρομή των ομάδων υποδομής του ΟΦΗ στα αντίστοιχα πρωταθλήματα της Super League, όπου απολογισμός χθες ήταν μια νίκη και μια ισοπαλία.

Το παιχνίδι της ομάδας Κ17 με τον Ατρόμητο για την 15η αγωνιστική ολοκληρώθηκε χωρίς νικητή και γκολ.

Το συγκρότημα του Θοδωρή Ελευθεριάδη είχε κάποιες καλές επιθετικές στιγμές, όμως δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα.

Στο 38’ ακυρώθηκε τέρμα του Καστελλιανάκη ως οφσάιντ, ενώ δύο λεπτά αργότερα η προσπάθεια του Σωμαράκη σταμάτησε στο δοκάρι.

Σημαντικές ευκαιρίες και στην επανάληψη, με κορυφαία το δεύτερο δοκάρι αυτή τη φορά με τον Καστελλιανάκη σε εκτέλεση κόρνερ.

ΟΦΗ Κ17 (Θοδωρής Ελευθεριάδης): Μπουστζοκάι, Κοζυράκης, Νινιράκης (84’ Παντερής), Λαγουδάκης, Χαραλαμπάκης, Ντάγια, Κωστέας (70’ Πατραμάνης), Κωνσταντακόπουλος Γ. (65’ Χαραλάμπης), Δάρλας, Καστελλιανάκης, Σωμαράκης (84’ Μπεϊνάς).

Καταιγιστική ήταν η ομάδα Κ15 του ΟΦΗ, που επικράτησε με το ευρύ 5-1 της Παναχαϊκής στο Βαρδινογιάννειο Αθλητικό Κέντρο.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους «ασπρόμαυρους» ο Αντωνακάκης που πέτυχε χατ-τρικ (19’, 50’ και 79’), ενώ σκόραραν ακόμη οι Μαχλάς (21’) και Ματθαιάκης (65’).

Για τους φιλοξενούμενους είχε προσωρινά μειώσει σε 2-1 ο Ασπρούδης στο 40ο λεπτό.

ΟΦΗ Κ15 (Παναγιώτης Πετράς): Βάμβουκας, Μαριετάκης (70’ Καρβελάς), Κοντόπουλος (20’ λ.τ. Κλάδος), Ξενούλης, Κλωνάρης, Πετούσης, Ρυακιωτάκης (70’ Καλαϊτζής), Κασσαπάκης (55’ Ματθαιάκης), Μαχλάς (40’ λ.τ. Στάβρε), Ασμαριανάκης, Αντωνακάκης.