Κόσμος

Ο ΜακΤόμινεϊ «ξελάσπωσε» και πάλι τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Galaksias.com

Ο Σκοτ ΜακΤόμινεϊ έδωσε για μια ακόμη φορά τη λύση στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, καθώς με δικό του γκολ της χάρισε τη σπουδαία νίκη μέσα στο «Βίλα Παρκ» επί της Αστον Βίλα με 2-1, στο προτελευταίο ματς της 24ης αγωνιστικής της Premier League, και την κράτησε ζωντανή στη διεκδίκηση της τέταρτης θέσης.

ΤΑ HIGHLIGHTS TOY ΑΓΩΝΑ

Οι «κόκκινοι διάβολοι» μπήκαν δυνατά στο ματς και κατάφεραν να προηγηθούν με τον Χόιλουντ (17′). Στη συνέχεια η ομάδα του Μπέρμιγχαμ ανέλαβε την πρωτοβουλία των κινήσεων και κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Ντάγκλας Λουίζ στο 67ο λεπτό, ανεβάζοντας από εκεί και πέρα την πίεση στην αντίπαλη εστία, αλλά ο Ονάνα κατάφερε να κρατήσει ανέπαφη τα δίχτυα του.

Στο 73′ ο Ερικ Τεν Χαγκ έβγαλε ξανά τον άσο από το μανίκι, που λέγεται Σκοτ ΜακΤόμινεϊ και ο Σκωτσέζος μέσος έκανε πάλι τη δουλειά και με καρφωτή κεφαλιά στο 86ο λεπτό χάρισε τη σπουδαία νίκη στην ομάδα του, φθάνοντας τα επτά γκολ τη φετινή σεζόν!