Άνετη νίκη και πρόκριση «16» του Indian Wells – Galaksias Portal News

Η Μαρία Σάκκαρη έχει πάρει τον… αέρα της Καρολίν Γκαρσία και τη νίκησε άνετα με 2-0 σετ (6-3, 6-4), για να πανηγυρίσει την πρόκριση για τη φάση των “16” στο Indian Wells στην Καλιφόρνια των ΗΠΑ.

Για τέταρτη συνεχόμενη φορά, η Μαρία Σάκκαρη επιβλήθηκε στη “μονομαχία” με την Καρολίν Γκαρσία και μάλιστα κατάφερε να τη “λυγίσει” σε μόλις 77 λεπτά αγώνα, εξασφαλίζοντας το “εισιτήριο” για τη συνέχεια του Indian Wells.

Η κορυφαία Ελληνίδα τενίστρια, Νο9 στην παγκόσμια κατάταξη έχει μάλιστα την ευκαιρία να προχωρήσει ακόμη περισσότερο στο τουρνουά της Καλιφόρνια, αφού μπροστά της θα βρει πλέον τη Γαλλίδα, Ντιάν Παρί, Νο61 στον κόσμο.

Η Σάκκαρη χρειάζεται βαθμούς για να παραμείνει στο top10 της παγκόσμιας κατάταξης.

To άρθρο Μαρία – Σάκκαρη – Καρολίν Γκαρσία 2-0: Άνετη νίκη και πρόκριση «16» του Indian Wells δημοσιεύτηκε στο NewsIT .