ΑθλητικάΕνημέρωση

Ο Ορμπελίν Πινέδα πέτυχε φοβερό γκολ στη νίκη του Μεξικού επί του Παναμά

Ο Ορμπελίν Πινέδα της ΑΕΚ έκανε και πάλι τη διαφορά με τη φανέλα του Μεξικού.

Ελαμψε πάλι με τη φανέλα της εθνικής του Μεξικό ο Ορμπελίν Πινέδα. Ο άσος της ΑΕΚ μπήκε ως αλλαγή στο 59ο λεπτό και οκτώ λεπτά αργότερα πέτυχε ένα υπέροχο γκολ με λόμπα στη νίκη της εθνικής ομάδας της χώρας του με 3-0 επί του Παναμά, με την οποία προκρίθηκε στον τελικό του Concacaf Nations League, όπου θα διεκδικήσει τη Δευτέρα κόντρα στις ΗΠΑ το τρόπαιο.

Ο 27χρονος μέσος της ΑΕΚ βγήκε στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας και με υπέροχη ψηλοκρεμαστό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής πέτυχε το τρίτο γκολ των «Αζτέκων».

Ο Ορμπελίν Πινέδα βρίσκεται σε εξαιρετική αγωνιστική κατάσταση, κάνοντας τους ανθρώπους της ΑΕΚ χαρούμενους ενόψει της επανέναρξης των πλέι οφ της Super League.

To άρθρο Ο Ορμπελίν Πινέδα πέτυχε φοβερό γκολ στη νίκη του Μεξικού επί του Παναμά δημοσιεύτηκε στο NewsIT .