Εντυπωσιακό πέρασμα (1-6) από το Λασίθι με χατ-τρικ Κωστάκη για την Μεικτή Κ16 Ηρακλείου!

Δεύτερη νίκη στον όμιλο για τους μικρούς ποδοσφαιριστές της ΕΠΣΗ…

Η Μικτή Κ16 Ηρακλείου πανηγύρισε μια ευρεία νίκη με 1-6 επί της αντίστοιχης του Λασιθίου στον κρητικό όμιλο για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος Μεικτών Κ16.

Όσον αφορά την πορεία της αναμέτρησης, η ομάδα του Ηρακλείου μπήκε πολύ δυνατά και μόλις στο 3ο λεπτό άνοιξε το σκορ, με τον Καλογιαννάκη να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1, ενώ οι φιλοξενούμενοι στο 25’ έφτασαν και στο 0-2, όταν ο Βγόντζας έκανε το σουτ, απέκρουσε ο Κέσκος και στην επαναφορά ο Κωστάκης σκόραρε για να διπλασσιάσει τα τέρματα για το σύνολο του Ανωγειανάκη. Στο 32’ το Ηράκλειο βρήκε και τρίτο τέρμα, όταν ο Βγόντζας, με τρομερή ατομική ενέργεια, πέρασε τέσσερις παίκτες, πάσαρε στον Κωστάκη, ο οποίος έκανε το 0-3.

Στο 37’ ο Καλογιαννάκης ανατράπηκε από τον τερματοφύλακα, κερδίζοντας πέναλτι, το οποίο αξιοποίησε ο Κωστάκης για το 0-4, φτάνοντας σε χατ-τρικ στο παιχνίδι, όπως και στο πρώτο παιχνίδι μεταξύ των δύο ομάδων. Το Λασίθι μείωσε στο 42’ όταν μετά από φάση διαρκείας στη περιοχή του Ηρακλείου, ο Μπαχλιτζανάκης έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-4, που ήταν το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, το Ηράκλειο με τον Καλογιαννάκη πέτυχε το 1-5, ενώ στο 67’ βρήκε και έκτο γκολ, με τον Μαυρογιάννη με σουτ να σημειώνει το 1-6, που αποτέλεσε και τελικό σκορ.

Μεικτή Ηρακλείου Κ16 (Γιώργος Ανωγειανάκης): Αλεξανδράκης, Βγόντζας, Μενεγάτος, Ντελής (57′ Τσέρος), Ζουραράκης (63′ Μαυρογιάννης),Τζιράκης, Καλογιαννάκης Στ, Καλογιαννάκης Φιλ. (73′ Αδαμάκης), Μαυρογιάννης (63′ Ζέφι), Κωστάκης, Ψαρολογάκης (57′ Κουντούρης).