Πληγώθηκε στο 97’ από τον Ιωνικό η Κ19 Γιούχτα – Galaksias.com

Την ήττα με 1-0 γνώρισε σήμερα η Κ19 του Γιούχτα από τον Ιωνικό, με ένα γκολ που δέχτηκε στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων και έφερε την τρίτη ήττα στο φετινό πρωτάθλημα Κ19 της SL2.

O Γιούχτας θα μπορούσε να σκοράρει στο α’ ημίχρονο με τον Κατσούρρι ενώ στην επανάληψη ήταν πολύ επικίνδυνος στις αντεπιθέσεις, με αποκορύφωμα την μεγάλη χαμένη ευκαιρία του Κατσαρού στο φινάλε (93’) όπου θα μπορούσε να είχε χαρίσει την πρώτη νίκη στην Super League 2 στην Κ19 των Αρχανιωτών.

Το γκολ του Ιωνικού ήρθε κυριολεκτικά στην εκπνοή του αγώνα και ενώ είχαν ήδη παιχτεί τα επιπλέον λεπτά των καθυστερήσεων, ο διαιτητής αφήνοντας το παιχνίδι να εξελιχθεί, δημιουργήθηκε μια σύγχυση στην άμυνα της ομάδας του Γιούχτα και με μια κεφαλιά του Ζγκούρι, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν την νίκη.

ΙΩΝΙΚΟΣ: Μπιτζίνης, Νικόπουλος, Ζγκούρι, Μάλλης, Σάνκα, Λεμονίδης, Σουλιώτη, Elezi, Τσολλάκου, Αυλωνίτης, Ντόβας

ΓΙΟΥΧΤΑΣ: Δροσατάκης, Μαυροζαχαράκης, Γκίνη, Περγαντής, Ντουλάκης, Τσαβολάκης (75’ Τσαλόπουλος), Κωστάκης (81’ Παγούδης), Ντάγια, Κατσούρι (81’ Παπαδάκης), Καρπαθάκης, Μηναδάκης (57’ Κατσαρός)

Η δήλωση Τιτομιχελάκη

Μετά το τέλος της αναμέτρησης, ο προπονητής της Κ19 Γιούχτα, Λεωνίδας Τιτομιχελάκης με δηλώσεις του επεσήμανε:

«Τα παιδιά σήμερα έκαναν μια σπουδαία προσπάθεια απέναντι σε μια έμπειρη και ιστορική ομάδα.

Είμαστε πολύ στεναχωρημένοι, γιατί θα μπορούσαμε ειδικά στο τέλος να κερδίσουμε με την ευκαιρία που είχε ο Κατσαρός. Δυστυχώς η υπερβολική πίεση που δεχτήκαμε, στα 7 λεπτά των καθυστερήσεων επέφερε ενώ γκολ που έκρινε το ματς.

Συγχαρητήρια στα παιδιά για την προσπάθεια και την βελτίωση τους. Συνεχίζουμε την προσπάθεια μας, στην καθημερινότητα με στόχο να γίνουμε καλύτεροι στα επόμενα ματς»