Ηττήθηκε με 0-4 από τον Ιωνικό η Κ19 Γιούχτα – Galaksias.com

Η Κ19 Γιούχτα ήταν ανταγωνιστική στο α’ ημίχρονο της αναμέτρησης με τον Ιωνικό αλλά στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι και επικράτησαν με 0-4.

Στο 18’ ο Ντόβας έκανε το 0-1 μετά από λάθος στην αμυντική λειτουργία των γηπεδούχων. Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι διπλασίασαν τα τέρματα τους με εύστοχο πέναλτι του Ντόβα. Ο Γιούχτας είχε στη συνέχεια δύο ευκαιρίες για να μειώσει το σκορ.

Στο 68’ από την σέντρα του Ντουράκη, προβολή του Κωστάκη δεν βρήκε στόχο, ενώ στο 70’ ένα απευθείας φάουλ του Μαυροζαχαράκη, ο αντίπαλος γκολκίπερ. Από εκεί και πέρα ο Ιωνικός πέτυχε δυο ακόμη γκολ από αντεπιθέσεις, τις οποίες εκμεταλλεύτηκαν οι Αρράτος (75’) και Ντόβας (77’) γράφοντας το τελικό 0-4.

ΓΙΟΥΧΤΑΣ: Δροσατάκης, Μαυροζαχαράκης, Γκίνη, Περγαντής, Ντουλάκης, Τσαβολάκης, Ντάγια, Καρπαθάκης, Μηναδάκης, Κατσούρι, Κωστάκης Έπαιξαν και οι: Κατσαρός, Τσαλόπουλος, Σπυριδάκης, Ζέφη, Ντουράκης

ΙΩΝΙΚΟΣ: Μπιτζίνης, Νικόπουλος, Σγκούρη, Μάλλης, Σάνκα, Λεμονίδης, Ντόνας, Αράτος, Ελέζι, Αυλωνίτης, Πανταμίδης