Νίκη στις καθυστερήσεις για τους «ροσονέρι» – Galaksias Portal News

Η Μίλαν κέρδισε 3-2 την Ουντινέζε εκτός έδρας για την 21η αγωνιστική της Serie A, με τους «ροσονέρι» να δείχνουν πως βρίσκονται σε πολύ καλή κατάσταση.

Η Μίλαν «άνοιξε» το σκορ με το γκολ του Λόφτους Τσικ στο 31΄, ενώ λίγο αργότερα το παιχνίδι διακόπηκε για περίπου 10 λεπτά, καθώς ο τερματοφύλακας των «ροσονέρι» Μάικ Μενιάν δέχτηκε ρατσιστική επίθεση από μια μερίδα των οπαδών της γηπεδούχου ομάδας.

Πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου ο Λαζάρ Σάμαρτζιτς έκανε το 1-1 στο 42′, με την Ουντινέζε να ανατρέπει το σκορ χάρη στο γκολ του Φλοριάν Τοβάν στο 62΄.

Ωστόσο οι φιλοξενούμενοι στο τελευταίο δεκάλεπτο, κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή και να πάρουν τη νίκη.

Στο 83΄ο Λούκα Γιόβιτς ισοφάρισε σε 2-2, με τον Νοά Οκαφόρ στο 90+3 να σκοράρει, για να δώσει τη νίκη στη Μίλαν, με την οποία εδραιώνεται στην πρώτη τετράδα της Serie A.

Νωρίτερα η Ρόμα στο ντεμπούτο του Ντανιελε Ντε Ρόσι στον πάγκο της επικράτησε 2-1 της Ελλάς Βερόνα, με τους οπαδούς μάλιστα των «τζιαλορόσι» να αποθεώνουν τον παλαίμαχο θρύλο του συλλόγου.

To άρθρο Oυντινέζε – Μίλαν 2-3: Νίκη στις καθυστερήσεις για τους «ροσονέρι» δημοσιεύτηκε στο NewsIT .