Επικαιρότητα

Σημαντικό βήμα παραμονής έκανε ο Ιάλυσος – Galaksias.com

Νέο βήμα παραμονής στη Γ΄’ Εθνική έκανε ο Ιάλυσος ο οποίος επικράτησε εντός έδρας του Πανελευσινιακού με 2- 1. Πλέον αυτό που θέλει είναι να αποφύγει την 11η θέση που οδηγεί στο μπαράζ παραμονής. Οι «ερυθροκίτρινοι» έμειναν πίσω στο σκορ στο 36’ ( 0 – 1) με τέρμα που πέτυχε ο Σκέντζος, ωστόσο είχαν τον τρόπο να «γυρίσουν» τον αγώνα. Ο Δωματάς με πέναλτι στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου έκανε το 1 – 1 και στο 60’, ο Χατζησάββας έκανε το 2 – 1.

ΙΑΛΥΣΟΣ: Τσιγάρος, Πατσίλης, Χότζα (56’ Κάμπα, 63’ λ.τρ. Βλαχάβας), Τερζίου, Ιντρίζι, Καραγεώργης, Ραπάι (46’ Αθανασίου), Πελαρδής (86’ Πιπέρης), Χατζηνικόλας (46’ Χατζησάββας), Δωματάς, Εμπουμπά.
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ: Μύρτα, Χατζημάρκος, Τσιόρκης, Καψής, Μαλιαράκης (76’ Αράπι), Νικολόπουλος, Ευαγγελάτος (71’ Φίλης), Σκέντζος, Φωτόπουλος, Τσιάβος, Γιάννη (67’ Πατιστής).