Πέρασε και από την Λαμία η ΑΕΚ – Galaksias.com

Χωρίς να αγχωθεί η ΑΕΚ έβαλε τρία κι έχασε άλλα τόσα στη Λαμία (1-3), παραμένοντας στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Η Ένωση άνοιξε το σκορ στο 17ο λεπτό. Ο Άμραμπατ εκτέλεσε το κόρνερ από τα δεξιά και ο Βίντα με ωραία κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Λίγο πριν από την εκπνοή του πρώτου μέρους βρήκε και το δεύτερο γκολ. Ο Πινέδα έκλεψε την μπάλα ψηλά και έδωσε γρήγορα για τον Ελίασον, ο οποίος με πλασέ μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Η Ένωση μπήκε δυνατά και στο δεύτερο μέρος και βρήκε το γκολ με τον Τσούμπερ στο 63ο λεπτό. Ο Άμραμπατ εκτέλεσε το φάουλ από τα αριστερά, ο Ελβετός πετάχτηκε στο πρώτο δοκάρι και με πανέξυπνη γυριστή κεφαλιά την έστειλε στα δίχτυα.

Ένα λεπτό μετά ο Σίντκλεϊ από δύσκολη γωνία διαμόρφωσε το τελικό σκορ. Ο Βραζιλιάνος μπακ πήρε την πάσα από τον Μάλτσι στην πλάτη της άμυνας της ΑΕΚ, μπήκε στην περιοχή και από δύσκολη γωνία κεραυνοβόλησε τον Στάνκοβιτς.

Λαμία: Κοσέλεφ, Σίντκλεϊ, Τζανετόπουλος, Παπαδόπουλος, Σιμόν, Κορνέζος, Νούνιες, Τζανδάρης, Τόσιτς, Σλίβκα, Μάλτσι.

ΑΕΚ: Στάνκοβιτς, Σιντιμπέ, Βίντα, Κάλενς, Πήλιος, Γιόνσον, Πινέδα, Άμραμπατ, Ελίασον, Τσούμπερ, Πόνσε.