Ο Τάσος Χατζηγιοβάνης είχε μία ασίστ “μισό” γκολ στον αγώνα της Ανκαραγκουτσού στην έδρα της Καϊσέρισπορ, αλλά η ομάδα του “κατέρρευσε” στο δεύτερο ημίχρονο και γνώρισε την ήττα με 3-2 στην Τουρκία.

Ξεκινώντας στο ματς ως βασικός, ο Χατζηγιοβάνης έβγαλε τον Μπεκίρογλου σε κενή εστία για το 2-0 της Ανκαραγκουτσού κόντρα στην Καϊσέρισπορ, αλλά δεν κατάφερε να πανηγυρίσει στο τέλος για την ομάδα του στη Superlig της Τουρκίας.

Η ομάδα της Καισαρεία αντέδρασε στη συνέχεια και αφού ισοφάρισε νωρίς το ματς, βρήκε και ένα τρίτο γκολ στις καθυστερήσεις για να ρίξει στο καναβάτσο την ομάδα του διεθνούς Έλληνα εξτρέμ.

Ο Χατζηγιοβάνης έγινε πάντως αλλαγή στο 66′, λίγο μετά την ισοφάριση του αγώνα.

To άρθρο Ο Τάσος Χατζηγιοβάνης έκανε ασίστ «μισό γκολ» για την Ανκαραγκουτσου στην Τουρκία δημοσιεύτηκε στο NewsIT .