Ο Βαγγέλης Παυλίδης πέτυχε το 20ο φετινό γκολ του στην Ολλανδία – Galaksias Portal News

Ο Βαγγέλης Παυλίδης συνεχίζει να «πυροβολεί» τις αντίπαλες άμυνες, καθώς πέτυχε το 20ό φετινό του τέρμα στο ολλανδικό πρωτάθλημα, αλλά η Αλκμααρ δεν μπόρεσε να νικήσει στην έδρα της Χέρενφεν (2-2), για την 19η αγωνιστική της Eredivisie.

Ο Ελληνας διεθνής φορ, Βαγγέλης Παυλίδης, άνοιξε το σκορ στο 19ο λεπτό, αλλά στο 40′ οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Κάσιους, οι γηπεδούχοι έκαναν την ανατροπή με τα γκολ των Κλασί (24′ αυτ.) και Μπρόουερς (51′), αλλά στο 89ο λεπτό το αυτογκόλ του Μπόχνιεβιτς διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Η Άλκμααρ βρίσκεται στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας, έχοντας έναν βαθμό περισσότερο από τον πέμπτο Άγιαξ.