Τα γκολ για το 3-1 υπέρ των Ισραηλινών στο ημίχρονο του αγώνα του Conference League – Galaksias Portal News

Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε πολύ άσχημα το παιχνίδι με τη Μακάμπι Τελ Αβίβ στο “Καραϊσκάκης” για τους “16” του Conference League, καθώς δέχθηκε δύο γκολ στο πρώτο 10λεπτο και βρέθηκε να χάνει με 3-1 στο ημίχρονο.

Μόλις στο 5ο λεπτό του αγώνα, ο Ζάχαβι “πάγωσε” του κατάμεστο “Καραϊσκάκης”, ανοίγοντας το σκορ με ωραίο διαγώνιο σουτ, από κακή αντίδραση του Έσε στην άμυνα και στο 9′ ο Σαχάρ διπλασίασε τα τέρματα της Μακάμπι Τελ Αβίβ κόντρα στον Ολυμπιακό, με εξαιρετική ενέργεια μέσα στην περιοχή.

Οι Πειραιώτες κατάφεραν να αντιδράσουν νωρίς και μείωσαν το σκορ με τρομερή σέντρα του Φορτούνη και άψογο τελείωμα του Ελ Κααμπί με το κεφάλι, αλλά οι Ισραηλινοί κατάφεραν να “απαντήσουν” και πάλι, με τον Μίλσον να εκμεταλλεύεται την κακή άμυνα του Ροντινέι και τον Ζάχαβι να πετυχαίνει δεύτερο προσωπικό γκολ για το 3-1 της ομάδας του στο ματς.

Τα γκολ στο πρώτο ημίχρονο του Ολυμπιακός – Μακάμπι Τελ Αβίβ

To άρθρο Ολυμπιακός – Μακάμπι Τελ Αβίβ: Τα γκολ για το 3-1 υπέρ των Ισραηλινών στο ημίχρονο του αγώνα του Conference League δημοσιεύτηκε στο NewsIT .