ΑθλητικάΕνημέρωση

Φοβερό πρώτο ημίχρονο με 3 γκολ από τους Πειραιώτες – Galaksias Portal News

Ο Ολυμπιακός φιλοξενείται από τη Λαμία στην 4η αγωνιστική των πλέι οφ της Super League 1 και με ένα φοβερό πρώτο ημίχρονο, κατάφερε να “καθαρίσει” από νωρίς το ματς, πετυχαίνοντας τρία γκολ.

Ο Γιόβετιτς στο 22′ άνοιξε το σκορ για τον Ολυμπιακό και ήταν πρωταγωνιστής και στη συνέχεια κόντρα στη Λαμία, αφού κέρδισε πέναλτι για το δεύτερο γκολ από τον Ελ Κααμπί και έκανε την ασίστ για το 3-0 ξανά με σκόρερ τον Μαροκινό επιθετικό.

Οι Πειραιώτες πήγαν έτσι στα αποδυτήρια με ισχυρό προβάδισμα, παρά το γεγονός ότι εμφανίστηκαν στη Λαμία με πολλές αλλαγές στην ενδεκάδα τους, αφού ακολουθούν και τα παιχνίδια με τη Φενέρμπαχτσε στο Conference League.

Ο Ολυμπιακός μπορεί πια να κάνει και μεγαλύτερο ροτέισον.

To άρθρο Λαμία – Ολυμπιακός: Φοβερό πρώτο ημίχρονο με 3 γκολ από τους Πειραιώτες δημοσιεύτηκε στο NewsIT .