Live το κρίσιμο ματς του Γιούχτα με Ολυμπιακό Β – Galaksias.com

Ο Γιούχτας φιλοξενεί στις Αρχάνες τον Ολυμπιακό Β σε ένα πολύ κρίσιμο παιχνίδι για την 4η αγωνιστική των Play Out. Μόνο νίκη θέλει ο Γιούχτας για να μείνει ζωντανός στη μάχη της παραμονής ενώ οποιοδήποτε άλλο αποτέλεσμα θα είναι καταδικαστικό. Παρακολουθείστε live την εξέλιξη από το neakriti.gr

Σέντρα στην αναμέτρηση!

Χωρίς ιδιαίτερες φάσεις έχουν κυλήσει τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης.

23′ Γκολ 0-1 για τον Ολυμπιακό. Τραγικό λάθος στην άμυνα του Γιούχτα, ο Τσέλιος έφυγε στην αντεπίθεση και σκόραρε με σουτ για τους ερυθρόλευκους.

37′ Κίτρινη κάρτα στον Μουζακίτη του Ολυμπιακού για αντιαθλητικό φάουλ

38′ Εκτέλεση φάουλ από τον Μπουρσέλη, προ του Αλεξόπουλου απομακρύνει σε κόρνερ με το κεφάλι ο Μπα.

41′ Αντεπίθεση με τον Τσέλιο για τον Ολυμπιακό, ο Πινακάς έκανε το σουτ, με τον Πρινιωτάκη να μπλοκάρει την μπάλα.

Tέλος α’ ημιχρόνου, Γιούχτας-Ολυμπιακός Β 0-1

Αλλαγή στο ξεκίνημα του β’ ημιχρόνου για τον Γιούχτα, με τον Μπουτσάκη να μπαίνει αντί του Δασκαλάκη.

47′ Κίτρινη κάρτα στον Κεραμιδά για φάουλ πάνω στον Νοικοκυράκη.

50′ ΓΚΟΛ 1-1 ο ΓΙΟΥΧΤΑΣ! Σκόρερ με πέναλτι ο Αλεξόπουλος, με την παράβαση να υποδεικνύεται από τον διαιτητή Μόσχου για χέρι του Αποστολόπουλου. Διααρτυρίες από τους φιλοξενούμενους

51′ Νέες διαμαρτυρίες από τον Ολυμπιακό για ακυρωθέν γκολ, με τον διαιτητή να δείχνει ότι ο Μπα έχει χρησιμοποιήσει νωρίτερα το χέρι του. Ένταση από τον πάγκο του Ολυμπιακού και κίτρινη κάρτα στον γενικό αρχηγό, Γιάννη Μανιάτη.

58′ Εντυπωσιακή απόκρουση Πρινιωτάκη σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σαπουντζή.

61′ ΓΚΟΛ 2-1 ο Γιούχτας!! Ανατροπή στο σκορ με τον Μπουτσάκη να σκοράρει μετά από λάθος στην άμυνα του Ολυμπιακού.

63′ Μεγάλη ευκαιρία Ολυμπιακού για την ισοφάριση, με το σουτ του Σαπουντζή να χτυπά στη συμβολή των δοκών ενώ στη συνέχεια ο Πινακάς έκανε φάουλ στον Μπουτσάκη και δέχτηκε κίτρινη κάρτα.

65′ Αλλαγή για Ολυμπιακό, στη θέση του Σαπουντζή ο Κωστούλας Χαρ.

72′ Κίτρινη κάρτα στον Μπουτσάκη.

74′ Κιτρινη κάρτα στον Κουτσίδη για φάουλ πάνω στον Αλεξόπουλο.

75′ Κίττρινη κάρτα στον Πολυχρόνη για φάουλ στον Τσέλιο.

Oι συνθέσεις των ομάδων

Γιούχτας (Κώστας Ανυφαντάκης): Πρινιωτάκης, Τζανής, Μπουρσέλης, Κόλα, Μπρους, Δασκαλάκης (46′ Μπουτσάκης), Λώλης, Πολυχρόνης, Νοικοκυράκης, Βρετός, Αλεξόπουλος

Αναπληρωματικοί: Κόλλιας, Κορνιλάκης, Κωστανάσιος, Ορφανουδάκης, Θεοδωράκης, Γκίνη, Κίσσας, Τσίρης

Ολυμπιακός Β’ (Άριελ Ιμπαγάσα): Παπαδούσης, Μπα, Τσέλιος, Αποστολόπουλος, Κουτσίδης, Κεραμίδας, Μαρίνος, Σαποντζής (65′ Κωστούλας Χ.), Πινακάς, Μουζακίτης, Αργυρίου

Αναπληρωματικοί: Στουρνάρας, Λάιντνερ, Βλαχομήτρος, Σγουρός, Παπακανέλλος, Ιμπαγάσα, Κωστούλας Κ., Πατήρας

Διαιτητής: Μόσχου (Λασιθίου)

Βοηθοί: Πάγκαλος, Φραγκιαδάκης (Λασιθίου)